? تجربه زیستی افرادی که روزگاری را در خیابان‌های شهر سپری کرده‌اند، در کنار آثار هنری تولید شده در حوزه آسیب‌های اجتماعی و کارتن‌خوابی می‌تواند اتفاقی بزرگ را در حوزه فرهنگ و هنر دغدغه‌مند رقم بزند.
این تجمیع در واقع از یک سو به کشف استعداد افرادی با تجربه خیابان‌خوابی و از سوی دیگر درک صحیح و کامل از شرایط آسیب کارتن‌خوابی برای هنرمندان حرفه‌ای می‌انجامد.
همچنین تقدیر و اهدای جوایز به افراد با استعداد در زمینه شعر و داستان و هدایت این افراد به ادامه مسیر هنری از جمله برنامه‌های پیش رو است.
از این رو نخستین دوره جشنواره «حس خیابان» به عنوان اولین جشنواره ادبی درباره تجربیات خیابان خوابی در آبان سال ۱۳۹۸ توسط جمعیت طلوع بی نشان ها برگزار خواهد شد.

❇ هدف از برگزاری این جشنواره توجه جامعه به موضوع خیابان خوابی، ایجاد انگیزه و خلاقیت در گروه ویژه، قدردانی از هنرمندانی که در آثارشان به موضوع آسیب‌های اجتماعی و به ویژه کارتن‌خوابی توجه ویژه داشته‌اند و الگوسازی در حوزه هنر اجتماعی است.
? دبیرخانه جشنواره از کلیه نویسندگان، شاعران و افراد علاقه مند به ادبیات دغدغه مند در
دو بخش: ✅حرفه ای
✅ویژه (افراد با تجربه خیابان خوابی)
چهار گروه: ? داستان، شعر، خاطره نویسی و ادبیات کودک و نوجوان دعوت می‌کند تا آثار ادبی خود را با درون‌مایه «تجربیات خیابان خوابی» به دبیرخانه جشنواره «حس خیابان» ارسال کنند.
❇ شرایط شرکت در جشنواره
همه آثار (منتشر شده یا نشده) که دارای درون‌مایه مدنظر جشنواره باشند، می‌توانند در این جایزه شرکت کنند.
افراد حتما در صورت داشتن تجربه خیابان خوابی برای شرکت در بخش ویژه اعلام نمایند.
? مهلت و شیوه ارسال آثار:
پدیدآورندگان دو نسخه از آثار خود را تا اول مهرماه ۱۳۹۸ به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران، بزرگراه محلاتی، خیابان صالحی، کوچه عبدالمحمدی، پلاک ۶ یا نسخه PDF را به نشانی الکترونیکی info@toloo.org یا در واتساپ به شماره ۰۹۰۳۴۵۶۱۵۹۳ ارسال کنند.
? هیات انتخاب جشنواره (به ترتیب حروف الفبا):
علیرضا آدینه
راضیه بهرامی خشنود
رزا جمالی
مرتضی سرهنگی
روزبه سوهانی
امید صباغ نو
نفیسه علوی
اصغر علی کرمی
آیدا عمیدی
حسین غیاثی
صابر قدیمی
حدیث لزرغلامی
امیر مرزبان
سمانه نائینی
سارا ناصرنصیر
و علی اکبر یاغی تبار
✳ اعضای محترم هییت داوران که شامل مفاخر ادبیات ملی هستند متعاقبا اعلام خواهد شد.

SWITCH THE LANGUAGE
سبد همدلی