۱۳۹۸-۰۳-۲۱

نشست خبری تئاتر عاشقانه های خیابان

نشست خبری تئاتر عاشقانه های خیابان به میزبانی جمعیت طلوع بی نشان ها و با حضور عوامل و بازیگرهای نمایش در خانه هنرمندان برگزار شد.

شهرام گیل آبادی کارگردان و مدیر عامل خانه تئاتر در این نشست گفت:” پایمردی این است که آسیب اجتماعی را حذف نکنیم؛ بلکه دنبال درمان آن باشیم.زمان آن رسیده است قلم به سمت مردم حرکت کند و صدای مردم بی صدا شود؛ حذف کردن و صحبت نکردن راجع به آسیب‌های اجتماعی کمکی نمی‌کند.
گیل آبادی افزود:” عاشقانه‌های خیابان واقعیت جامعه ماست و نباید تصور نکنیم اگر آن را نادیده بگیریم آسیب اجتماعی در خانه ما را نمی‌زند، باید تلاش کنیم تا سطح آسیب‌ها کم شود و شهر محمل سالمی شود که انسان بتواند راحت در آن زیست کنند،تا کی باید بپوشانیم که نیاز علت دست فروشی است.”
وی ادامه داد:” در فضای عاشقانه نمایش این موضوع مطرح می‌شود که کودکان این افراد کجا هستند و بر همین اساس پویشی را با هشتگ «خونه مادری من کجاست» ایجاد خواهد شد.
همچنین در ادامه این نشست اکبر رجبی مشهود مدیرعامل جمعیت طلوع بی نشان‌ها گفت: “سال‌ها پیش بمبی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در این منطقه منفجر شد، تیر شلیک شده شامگاه گذشته در محوطه صدای همان بمب بود که تازه به گوش ما رسید.”
اکبر رجبی افزود: “در همان منطقه تئاتر شهر که فرهیختگان بسیاری در آن تردد می‌کنند هیچکس ندید پسری به دلیل عدم رسیدگی بموقع مجبور به تخلیه چشم شد.”
مدیرعامل جمعیت طلوع بی نشان ها تاکید کرد:” درد امروز ما درد بی تفاوتی مردم است آدم‌هایی که حاضر نیستند وظیفه خود را انجام دهند؛ من در این شهر بچه‌ای را دیده‌ام که از فرط تشنگی، آب از گلویش پایین نمی‌رفت.”
همچنین مژگان علیشاهی مدیر “خونه مادری” جمعیت طلوع بی نشان‌ها با اشاره به غربت این انجمن گفت: “با نمایش عاشقانه‌های خیابان امیدواریم زنان و کودکان آسیب دیده از دستفروشی دیده شوند و فکری به حالشان کنیم.”
وی با اشاره به حادثه که در محوطه تئاتر شهراتفاق افتاد، افزود: دامنه آسیب به قدری گسترده شده که پا به محدوده هنر گذاشته که حاصل آن اتفاقی بود که در تئاتر شهر شاهد آن بودیم.
مدیر “خونه مادری” افزود:” ما سربازهای جنگنده هستیم زیرا جنگ تمام نشده در آسیب‌های اجتماعی ادامه دارد. زنان مظلوم ترین و بی صدا ترین اما قدرتمند ترین جنگنده‌ها در این حوزه هستند.”
در انتهای این نشست از پوستر و تیزر تئاتر ” عاشقانه های خیابان ” رونمایی شد. این تئاتر به نویسندگی محمد چرمشیر، بهمن عباسپور و کارگردانی شهرام گیل آبادی قرار است از ۲۷ خرداد ماه در سالن سمندریان اجرا شود.

اخبار , , , , , ,
درباره مدیریت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

">