پروژه «بوی عیدی» یکی دیگر از فعالیت‌های کودکانه  «جمعیت طلوع‌بی‌نشان‌ها » است که هر سال در آستانه سال نو با تهیه لباس عید، بسته ارزاق، کیف و کفش و … در قالب جشن استقبال از سال نو برگزار می‌شود.

مخاطبان این پروژه خانواده‌هایی هستند که کارتن‌خوابی بر شالوده زندگی آنها تاثیر مستقیم گذاشته است. طلوع با شناسایی و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از اعتیاد با تمرکز بر کودکان، می‌کوشد تا به آنها تجربه زندگی شاد اجتماعی را هدیه کند.

این کودکان عموما کودکانی هستند که یا خودشان تجربه کارتن‌خوابی داشته‌ند، یا یکی و یا هر دو نفر از والدین آنها تجربه کارتن‌خوابی داشته‌اند. بخشی از این کودکان، فرزندان افراد بهبودیافته یا در حال بهبودی کارتن‌خوابی طلوع هستند.

مهم‌ترین وجه تمایز این پروژه با پروژه‌های مشابهی که در آستانه نوروز برای حمایت از کودکان نیازمند برگزار می‌شود این است که در  «بوی عیدی» یک کارت اعتباری با مبلغ مشخص در اختیار کودکان قرار می‌گیرد و هر کودک به همراه یکی از یاوران مورد اعتماد طلوع تا سقف مبلغ اعتبار کارت به خرید شب عید می‌پردازد.

ایجاد فضای انتخاب و احترام به انتخاب کودکانی که عموما در زندگی همه چیز به آنها تحمیل شده است از مهم‌ترین ویژگی‌های این پروژه است.

همچنین با توجه به این نکته که پیش از روز خرید، گروه اجرایی «بوی عیدی»  با مرکز خرید وارد مذاکره می‌شوند، معمولا با مبلغ  اعتبار کارت‌ها ۳۰ تا ۶۰ درصد بیشتر از ارزش ریالی آن خرید انجام می‌شود.

بانک پاسارگاد:
شماره کارت ۲۶۵۳-۰۰۰۱-۲۹۷۰-۵۰۲۲
شماره حساب ۲-۱۱۶۰۴۷۵۶-۸۱۰۰-۲۵۹
شماره شبا IR۷۰۰۵۷۰۰۲۵۹۸۱۰۱۱۶۰۴۷۵۶۱۰۲

در پروژه «بوی عیدی» سال ۹۷ برای ۳۷۵ کودک خرید عید انجام شد که اعتبار کارت‌های کودکان ۴.۰۰۰.۰۰۰ ریال به اضافه مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰ بابت پکیج نورورزی هر کودک، ۳۶۳.۶۰۰.۰۰۰ ریال مبلغ بابت تخفیف بازار سنتی ستارخان و هزینه های جشن، شهربازی تیراژه و شام و ناهار هر کودک و جمعا ۶۲۳.۳۰۰.۰۰۰ ریال ارزش ریالی این پروژه بوده است که از این مبلغ ۲.۲۸۰.۰۰۰.۰۰۰ واریزی مردمی بوده و مبلغ ۹۵۶.۹۰۰.۰۰۰ ارزش افزوده این جشن بوده است.

گزارش عملکرد سال ۱۳۹۷
۳۷۵تعداد کودکان تحت پوشش
۶۲۳۳۰۰۰۰۰ارزش ریالی پروژه (ریالی)
هنرمندان حامی بوی عیدی

علیرضا آرا

Alireza Ara

سوگل خلیق

Sogol Khaligh

شبنم مقدمی

Shabnam Moghadam

احمد مهرانفر

Ahmad Mehranfar

آرش نوذری

Arash Nozari

حسین مهری

Hossein Mehri

سهیلا گلستانی

Soheila Golestani
SWITCH THE LANGUAGE
سبد همدلی