نهال مهر زیرشاخه کارآفرینی جمعیت طلوع بی نشان‌ها – شماره تماس: ۳۳۰۷۱۲۵۱- ۰۹۳۵۹۳۰۳۱۳۱

 1. ۱
  تعریف کارآفرینی نهال مهر

  نهال مهر زیرشاخه کارآفرینی جمعیت طلوع بی نشان‌ها است که جهت اشتغال و درمان روحی و روانی مددجویان این موسسه ایجاد شده است. در حال حاضر سه گلخانه جهت تولید گل و گیاه در سرای مهر (مرکز اقامتی_درمانی و آموزشی زنان کارتن خواب و بی‌سرپناه)ایجاد شده است که در آن مددجویان اقدام به پرورش گل و گیاه زیستی و آپارتمانی از جمله درختچه ها و کاکتوس ها و به طور کلی گیاهان کوچک نموده است.

 2. ۲
  هدف کارآفرینی نهال مهر

  در هر جامعه‌ای کارتن‌خواب عموماً به عنوان یکی از آسیب‌پذیرترین و حاشیه‌ای‌ترین اقشار جامعه شهری به حساب می‌آید که توانایی اندکی برای ساماندهی طبیعی زندگی‌اش دارد. از جمله شرایط خاص زندگی کارتن خواب پس از بهبودی، عدم پذیرش توسط جامعه کار و اشتغال است.

  در همین راستا جمعیت طلوع بی نشان ها جهت اشتغال و حمایت از  بهبود یافتگانی که در تلاشند به زندگی طبیعی و عادی خود بازگردند و محافظ عزت نفس خود باشند، طرح کارآفرینی «نهال مهر» را در نظر دارد.

 3. ۳
  مدت زمان فعالیت کارآفرینی نهال مهر

  «نهال مهر» حاصل علاقه مندی تعداد زیادی از بهبودیافتگان کارتن خوابی سرای امید (آقایان) و سرای مهر (بانوان و نونهالان) به پرورش گل و گیاه است و همین موضوع و تاثیر این رفتار و عملکرد تاثیر بسزایی در روند درمانی و مدت بهبودی آنان دارد.

  سرانجام پس از تحقیق و بررسی راجع به پرورش و فروش گیاهان بویژه کاکتوسها و گیاهان آپارتمانی در ابتدای سال ۹۵ فروشگاهی در خیابان مفتح جنوبی بعنوان مرکز فروش و بخش کارآفرینی جمعیت طلوع بی نشان ها کارگاه ساخت گلدانهای سفالی در مرکز سرای امید و اولین گلخانه نهال مهر در مرکز سرای مهر راه اندازی شد.

 4. ۴
  طرح و توسعه کارآفرینی نهال مهر

  کارآفرینی و اشتغال زایی برای بهبودیافتگان بازگشته از کارتن خوابی و اعتیاد و خانواده های آسیب دیده اجتماعی و ایجاد نگرش متفاوت به مقوله کارتن خوابی

  نهال مهر با معرفی در شبکه نسیم و برنامه خندوانه وارد مرحله جدید از شناسایی توسط مردم و اصحاب رسانه شد و کاکتوسهای نهال مهر بعنوان نماد مقاوت و ماندگاری در روزهای سخت نشانگر مصائب انسانهایی شد که به مرحله بی خانمانی رسیده و امید خود را از دست نداده و به زندگی عادی بازگشته اند.

 5. ۵
  روش اجرای طرح کارآفرینی نهال مهر

  پرورش گل و گیاه و فروش به دو روش عمده و تک فروشی که همه این مراحل توسط بهبودیافتگان انجام می پذیرد.

  نوع بازاریابی وفروش:

  • مراسمهای هفتگی و ماهانه جمعیت طلوع بی نشان ها
  • بازارچه های خیریه
  • سایت اینترنتی
  • شبکه ها و کانالهای اطلاع رسانی در فضای مجازی

 6. ۶
  محل اجرای طرح کارآفرینی نهال مهر

  • از اواسط سال۹۶ ، بیست نفر از بهبودیافتگان طلوع بی نشان ها در چهار گلخانه مرکز سرای مهر بانوان پرورش گل و گیاه را زیر نظر کارشناسان مجرب آغاز کردند.
  • گل و گیاهان آماده شده توسط آقایان بهبودیافته در دو مرکز نواب و مرکز خرید ارگ تجریش به صورت تک فروشی و یک روش فروش سیار بوسیله دو دستگاه پیکان وانت به صورت عمده در گلفروشی های تهران عرضه می‌گردد.
  • ۳ گلخانه در سرای مهر برای پرورش گل و گیاه در منطقه ۱۴
  • گلخانه در سرای امید جهت پرورش گل وگیاه در منطقه ۱۶
  • نمایندگی فروش در محله شهید محلاتی منطقه ۱۴
  • پخش عمده بوسیله دو دستگاه پیکان وانت در گلفروشی‌های تهران
  • و در تمامی محله های تجاری و فروشگاه های شهروند قابل اجراست.

">
سبد همدلی